נקודת חלוקה ארוחות חמות

"דירת חדר וחצי מוזנחת, קירות מתקלפים בריח טחב": המציאות העגומה של עשרות אלפי קשישים בישראל

50,000 קשישים חיים מתחת לקו העוני בבדידות נוראית וללא משענת משפחתית או תנאים סוציאליים מותאמים. רבים מהם חיים מקצבת זקנה מינימלית ללא יכולת להילחם על הזכויות המגיעות להם. עמותת "לחיות בכבוד" אוספת תרומה לתרומה על מנת לדאוג להם לארוחה חמה ואוזן קשבת

דירת חדר וחצי מוזנחת, קירות מתקלפים עם ריח טחב, מיטה עם מצעים שלא הוחלפו מזמן, מקרר קטן עם פריטים בודדים של מזון וקשיש אחד בן 92 שזו המציאות שבה הוא חי. יעקב, קשיש בישראל, ניצול שואה שחי בבדידות נוראית וחווה מציאות קשה מאוד שבה, בערוב ימיו, הוא צריך שוב לחוות עוני מחפיר ורעב. 

הוא סובל מלחץ דם גבוה ועוד שלל בעיות רפואיות נוספות. לאחרונה נפל בביתו וכעת מקובע למיטה מבלי שמישהו ידאג לו. זהו סיפורו של יעקב והוא אחד מ-50,000 הקשישים בישראל שהמציאות הזו מוכרת גם להם.

קשישים לא יודעים להתמודד עם הבירוקרטיה

נתוני הביטוח הלאומי מראים כי יש כיום במדינת ישראל כ-50,000 קשישים שחיים מתחת לקו העוני. רובם עריריים ואין להם קרובי משפחה שיכולים לדאוג להם. שירותי הרווחה מנסים לסייע, אבל, כידוע לכם, אל לנו להסתמך על הזרועות האדישות והבירוקרטיות של המדינה. רבים הקשישים וניצולי השואה שלא מסוגלים להתמודד עם הבירוקרטיה ולהילחם על הזכויות המגיעות להם.

רובם חיים מ-1,680 השקלים המגיעים להם מקצבת הזקנה ומהסכום הזה מורידים להם עוד כ-216 שקלים על ביטוח הבריאות. אין ספק כי זהו סכום זעום שלא ניתן להתקיים ממנו, בטח שלא לקנות מזון מזין או תרופות.

מי שנקראים אל הדגל ומסייעים לקשישים אלו הן העמותות, שאוספות תרומה לתרומה על מנת לדאוג לארוחת צהריים מזינה ותשומת לב שתאפשר לקשישים אלו להציל את הכבוד האחרון שנשאר להם בשנים האחרונות לחייהם, כאשר הבולטת בהן היא עמותת לחיות בכבוד.

איך אני יכול לסייע?

לחיות בכבוד הינה עמותה אשר דואגת לקשישים וניצולי שואה. העמותה אוספת תרומות על מנת לדאוג להם לארוחה חמה שמגיעה אליהם עד הבית בכל יום. ארוחה חמה יחד עם תשומת הלב של המתנדבים, משמחת אותם ומאפשרת להם להרגיש שיש מישהו שרואה אותם.

וכמה עולה ארוחת צהריים לקשיש? אם גם אתם רוצים לסייע, כל שעליכם לעשות הוא לתרום 20 שקלים לארוחה אחת. תרומה של 100 שקלים, תאפשר ל-5 קשישים לאכול ארוחה מזינה. ואם תגדילו לעשות ותתרמו 100 ש"ח בהוראת קבע קבועה, תוכלו לדאוג ל-20 קשישים למשך כל חייהם, זכות ומצווה גדולים מאוד.

שתפו את הפוסט

עוד כתבות

שמח וכיף במטבח של לחיות בכבוד!

שמח וכייף במטבח של לחיות בכבוד!מתנדבים באהבה למען הקהילה!תודה רבה לקבוצת המתנדביםמחברת helpUp שמארגנת משלחות התנדבות בחו״לרוצים גם להירתם ולתרום למען ארוחות בריאות ומזינות לניצולי

קרא עוד >>

רוצים גם אתם להתנדב?

נשמח לראות אותכם מצטרפים, התקשרו אלינו עכשיו וביחד נעזור לכולם

מתנדבים מחלקים באהבה